Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2008

Επιτέλους Νίκη

Μετά από σχεδόν 2,5 μήνες παίχτες και διοίκηση της Παντάνασσας έφυγαν χαμογελαστοί από το γήπεδο αφού κέρδισαν τον ΠΑΟ Αγρινίου με 2-1.
Οι παίχτες της Παντάνασσας μπήκαν στον αγώνα αποφασισμένοι για την νίκη και μόλις στο 8’ λεπτό ο Ασημάκης πέτυχε φοβερό τέρμα με μονοκόμματο σουτ από την γωνία της μεγάλης περιοχής. Στην συνέχεια ο Αστέρας είχε δοκάρι μετά από κεφαλιά του Τζάνη, και σουτ του Ασημάκη να περνάει μόλις αουτ.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινά με γκόλ από τα αποδυτήρια ο Νιαβής μετα από σέντρα του Ταράτσα μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει ωραία τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων κάνοντας το 2-0 . Ο ΠΑΟ προσπάθησε να αντιδράσει κάνοντας και το κατάφερε σχετικά νωρίς στο 68’ μείωσε με σουτ από την μεγάλη περιοχή κάνοντας το 2-1 . Στη συνέχεια προσπάθησε να ισοφαρίσει χωρίς επιτυχία χάνοντας προς το τέλος καλές ευκαιρίες Ο Αστέρας είχε ένα ακόμη δοκάρι με τον Τριανταφυλόπουλο από εκτέλεση φάουλ.