Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2008

ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΜΕ ΝΙΚΗ 3-0

Με νίκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Χρυσός Αστέρας απέναντι στην ομάδα της Ένωσης Αγ. Δημητρίου.
Η ομάδα της Παντάνασσας ήταν καλύτερη σ’ όλη την διάρκεια του αγώνα και επικράτησε δίκαια με 3-0 . Το πρώτο γκολ σημείωσε ο Σαμαράς Β. μετά από προσπάθεια του Χρήστου Ασημάκη . Το Δεύτερο γκολ πέτυχε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Τριανταφυλλόπουλος Φ. για να λήξει το πρώτο ημίχρονο με 2-0. Στην επανάληψη ο 17χρονος Μούσα Τζ. πέτυχε το τρίτο και ομορφότερο γκολ του αγώνα με έξοχη ατομική προσπάθεια. Σημειώθηκαν ακόμη 2 τέρματα που ακυρώθηκαν από τον διαιτητή του αγώνα ως φάουλ στον τερματοφύλακα της Ενώσης, μάλλον για μην πάρει μεγαλύτερη έκταση το σκόρ του αγώνα. Η ομάδα της ένωσης απείλησε μόνο μια φορά το τέρμα της Παντάνασσας στο δεύτερο ημίχρονο όταν υποχρέωσε σε δύσκολη απόκρουση το τερματοφύλακα της Παντάνασσας Συντήλα Χ. Κορυφαίος από την Παντάνασσα και γενικότερα του αγώνα ο Ασημάκης Χρ. διακριθήκαν ακόμη ο Μούσα Τζ. Δήμου Δ. Ζώης Ευρ. Και από την Ενωση Αγ.Δημητρίου ο Κούσης .